БРИЧНИК НИКОЛАЙ ИВАНОВИЧ

Категории

Форма входа

Поиск по сайту

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Пятница, 22.11.2024, 02:06
Приветствуем Вас Гость
Главная | Регистрация | Вход | RSS

МИКОЛА ІВАНОВИЧ БРИЧНИК



(25 травня 1960 р - 04.08.1980 р.)

Українець, воїн-інтернаціоналіст, гвардії сержант, заступник командира десантно-розвідувального взводу 201 мотострілкової девізії 40 окремої армії Туркестанського військового округу.

Народився 25 травня 1960 року в мальовничому селі Будичани Чуднівського району Житомирської області у багатодітній сім’ї хлібороба.

Батько – Іван Власович (1915-1994 рр) – інвалід ІІ групи Великої Вітчизняної війни, кавалер 7 бойових нагород, працював на хліборобної ниві.

Мати – Віра Романівна (1918-1990 рр) – мала урядові нагороди, персональна пенсіонерка Житомирського обласного значення, нагороджена орденом та двома медалями, все життя працювала в рідному селі на різних роботах.

Батьки виростили 7 дітей: 5 синів та 2 дочки.

Миколка, а саме так називали його в сім’ї, був найменшим та найулюбленішим в родині. Добрий, слухняний, доброзичливий хлопчик з білявою головою, вчився на "4" і "5".Від Бога мав добру пам’ять та здібності до навчання. Найбільше Миколка полбюбляв грати в футбол.




У 1977 році після закінчення рідної школи, Микола вступив до Київського геологорозвідувального технікуму, мріючи бути романтиком, геологом-розвідником.

17.10.1978 року був призваний на службу Московським РВК до Збройних Сил РСРС. За українським звичаєм батьки робили в рідних Будичанах проводи в армію. Майже вся молодь прийшла проводжати Миколку, у нього було дуже багато друзів та кохана дівчина. Від рідної хати до центру села Миколку несли друзі на руках, а він радісно прощався з селом, з односельчанами.

Спочатку новообраний солдат проходив службу в м. Віттенбурзі в Німеччині у військовій розвідці.  Службою був дуже задоволений. Мріяв все життя пов’язати з армією, бути війсковим, тому що в сім’ї Бричників з великою повагою та шаною відносилися до військових.

З січня 1980 року Микола служив у Афганістані, виконував інтернаціональний обов’язок. В період бойових дій виявив себе як хоробрий і сміливий воїн, хоробрий командир та вірний товариш, не раз ризикуючи життям.

9 травня 1980 року Микола одним із перших у своїй військовій частині був нагороджений медаллю "За боєві заслуги". 11 травня 1980 року Микола приїхав у рідні Будичани у відпустку. Неохоче він росповідав про правду тієї війни, про смерть своїх друзів. Він був вірний словам військової присяги до останнього подиху.

Протягом кількох днів, з 2-3 серпня 1980 року розвідувально-десантна рота вела важкий бій з переважаючими силами супротивника в районі міста Кішим. Взводу було віддано наказ знищити душманів на одному зі схил гір. Під сильним вогнем противника сержант повів солдат у бій. Він особисто знищів дві ворожі вогневі точки.  Бойове завдання було виконано дорогою ціною – десятки молодих патріотів не повернулися ніколи до своїх матерів, навічно залишившись у світлій пам’яті. Смерть забрала Миколку за 1,5 місяця до закінчення служби в армії, він прожив 20 років 2 місяці і 10 днів.

За мужність і відвагу був посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки. Похоронений у рідному селі Будичани Чуднівського району. Його іменем названа вулиця села, де розташована хата батьків. Героїзм Миколи Бричника вартий бути прикладом для підростаючого покоління захистників Вітчизни.

У Будичанській середній школі, яка з листопада 2002 року носить ім’я воїна-інтернаціоналіста Миколи Бричника, створено музей.Щороку до дня виводу Радянських військ з Афганістану в школі проводиться міжобласний турнір з міні-футболу пам’яті воїна-інтернаціоналіста Миколи Бричника.

Щороку 9 травня на День перемоги на могилі Миколи Бричника відбувається мітинг пам’яті цього мужнього солдата, на якому виступають його друзі, односельчани, учні Будичанської середньої школи. 

Мати Миколи Бричника до кінця своїх днів не знимала з голови чорної хустки - жалоби за синами, адже за кілька місяців до гибелі Миколки родина Бричників зазнала ще одної важкої втрати - трагично загинув у шахті Заполяр’я другий син Анатолій 1946 року народження. Оба брати поховані поруч на сельскому кладовищі.

 
У Києві, в Музеї Афганської війни, який знаходиться на территорії Національного музею історії Великої відчизняної війни, у двух залах є єкспозиція "Трагедія і доблість Афгана". Серед фотографій, документів, речей, листів плакатів 3 тисяч українців, що загинули в Афганістані, можна знайти інформацію і про Миколу Бричника - взірця вірності віськовому обов’язку, доблесті та героїзму та як вічна пам’ять трагичних наслідків "чужої" війни.  
 
Бесплатный хостинг uCoz