У 1977 році після закінчення рідної школи, Микола вступив до Київського геологорозвідувального технікуму, мріючи бути романтиком, геологом-розвідником.
17.10.1978 року був призваний на службу Московським РВК до Збройних Сил РСРС. За українським звичаєм батьки робили в рідних Будичанах проводи в армію. Майже вся молодь прийшла проводжати Миколку, у нього було дуже багато друзів та кохана дівчина. Від рідної хати до центру села Миколку несли друзі на руках, а він радісно прощався з селом, з односельчанами.
Спочатку новообраний солдат проходив службу в м. Віттенбурзі в Німеччині у військовій розвідці. Службою був дуже задоволений. Мріяв все життя пов’язати з армією, бути війсковим, тому що в сім’ї Бричників з великою повагою та шаною відносилися до військових.
З січня 1980 року Микола служив у Афганістані, виконував інтернаціональний обов’язок. В період бойових дій виявив себе як хоробрий і сміливий воїн, хоробрий командир та вірний товариш, не раз ризикуючи життям.
9 травня 1980 року Микола одним із перших у своїй військовій частині був нагороджений медаллю "За боєві заслуги". 11 травня 1980 року Микола приїхав у рідні Будичани у відпустку. Неохоче він росповідав про правду тієї війни, про смерть своїх друзів. Він був вірний словам військової присяги до останнього подиху.
Протягом кількох днів, з 2-3 серпня 1980 року розвідувально-десантна рота вела важкий бій з переважаючими силами супротивника в районі міста Кішим. Взводу було віддано наказ знищити душманів на одному зі схил гір. Під сильним вогнем противника сержант повів солдат у бій. Він особисто знищів дві ворожі вогневі точки. Бойове завдання було виконано дорогою ціною – десятки молодих патріотів не повернулися ніколи до своїх матерів, навічно залишившись у світлій пам’яті. Смерть забрала Миколку за 1,5 місяця до закінчення служби в армії, він прожив 20 років 2 місяці і 10 днів.
За мужність і відвагу був посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки. Похоронений у рідному селі Будичани Чуднівського району. Його іменем названа вулиця села, де розташована хата батьків. Героїзм Миколи Бричника вартий бути прикладом для підростаючого покоління захистників Вітчизни.
У Будичанській середній школі, яка з листопада 2002 року носить ім’я воїна-інтернаціоналіста Миколи Бричника, створено музей.Щороку до дня виводу Радянських військ з Афганістану в школі проводиться міжобласний турнір з міні-футболу пам’яті воїна-інтернаціоналіста Миколи Бричника.
Щороку 9 травня на День перемоги на могилі Миколи Бричника відбувається мітинг пам’яті цього мужнього солдата, на якому виступають його друзі, односельчани, учні Будичанської середньої школи.